Нова серія методичних посібників для педагогів

Нова серія методичних посібників для педагогів

0 37

Шановні наші читачі, поціновувачі продукції  ВГ «Кенгуру», наші вірні прихильники!

На всіх, хто зацікавлений у літературі, що стосується проблем інклюзії, — педагогів, батьків дітей з особливими освітніми потребами — чекає ГАРНА НОВИНА! Найближчим часом  виходить із друку нова серія методичних посібників для педагогів, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами:  «Що робити? Чого робити не можна!»

Ці посібники створені у плідній співпраці з відомим італійським видавництвом Edizioni Centro Studi Erickson, яке вже понад 40 років є лідером у сфері освітньої, психологічної та соціальної літератури.  Для педагогів ці книжки стануть незамінними помічниками в роботі з дітьми, у яких спостерігаються проблеми із соціалізацією і навчанням через РАС, СДУГ, дислексією тощо.

Серія «Що робити? Чого робити не можна!» — це підтримка вчителям, які не бояться викликів, і батькам, які прагнуть зрозуміти свою дитину, що допоможе  їй зростати щасливою й успішною, адаптуватися до соціуму та стати більш упевненою в собі.

У нових посібниках зацікавлені особи зможуть знайти багато відповідей на актуальні питання, як-от: Як впоратися з емоційними розладами дитини, як здійснювати профілактичну роботу, спрямовану на подолання  проявів булінгу у класі, як сприяти створенню атмосфери доброзичливості й безпеки у школі? Автори надають корисні поради і рекомендації педагогам, які не мають достатнього досвіду роботи з учнями, у яких є певні проблеми. Вони пропонують практичні інструменти, що проходили апробацію протягом кількох років у закладах освіти. Батьки зможуть ознайомитися з теоретичною  інформацією  про проблеми їхньої дитини; отримати корисні поради і психологічну підтримку.

На сьогодні ми чекаємо виходу із друку дев’ять посібників, кожен з яких присвячений окремій проблемі. Ось короткі відомості про кожну:

1       Гіперактивність, імпульсивність і неуважність. Посібник для вихователів у дитячому садку.

Автори видання описують поведінкові особливості діточок; труднощі з увагою, імпульсивність, типові для дошкільнят, і пропонують методи  їх вчасного розпізнавання. Посібник містить рекомендації щодо обережного корегування поведінки дитини, підкреслюючи важливість гри, емоційної регуляції та партнерства з батьками.

2.      Аутизм. Посібник для вчителів початкової школи.

Автори надають прості, практичні та чіткі інструкції для вчителів, які ще не мали досвіду роботи з учнями із РАС. Посібник допомагає зрозуміти причини поведінки дитини, дізнатися, які втручання є корисними, а які, навпаки, шкідливими. Пропонуються практичні інструменти для організації класного середовища, що сприяє зменшенню тривожності в дітей із РАС, та поради щодо ефективної командної роботи та комунікації з родиною.

3.      СДУГ. Синдром дефіциту уваги та гіперактивності. Посібник для вчителів початкової школи.

Посібник містить конкретні поради щодо планування занять, підтримки концентрації уваги, попередження зривів і формування здорових звичок. Виділяє ключову роль позитивного підкріплення, адаптивного графіка навчального процесу та чіткого дотримання правил.

4.      Обдарованість і талант. Посібник для вчителів середньої школи.

Обдаровані підлітки, підлітки з високим інтелектуальним потенціалом потребують не менше уваги, ніж діти із труднощами у навчанні. Книга пропонує способи розпізнавання таланту, методи індивідуалізації навчання та стратегії подолання емоційного вигорання в обдарованих учнів.

5.      ОВР. Опозиційно-викличний розлад. Посібник для вчителів початкової школи.

Це видання присвячене одному з найскладніших типів поведінкових розладів — опозиційно-викличному. Автори пропонують педагогам ефективні підходи для запобігання конфліктам, пояснюють, як реагувати на провокації без агресії, як підтримувати позитивні зміни в поведінці учнів; надають приклади вправ на розвиток емоційної саморегуляції.

6.      ОВР. Посібник для вчителів середньої школи.

Посібник  адаптований для роботи з учнями підліткового віку. У цьому віці поведінкові труднощі стають ще виразнішими. Автори надають рекомендації щодо   роботи з учнями, які виявляють опір, агресію, нехтують правилами. Пояснюють, як уникати  конфліктів і  створювати середовище, де підлітки з ОВР почуватимуться  безпечно.

7.      Дислексія. Посібник для вчителів початкової школи.

Книга  допоможе педагогам розпізнати та підтримати учнів із дислексією на ранньому етапі. Автори надають  приклади адаптації матеріалів, завдань, темпу викладання;  пропонують інструменти для розвитку навичок читання та зниження фрустрації в дітей із труднощами читання.

8.      Булінг. Посібник для вчителів середньої школи.

У посібнику увага акцентується  на профілактиці булінгу у школі і навчанні реагувати на випадки його прояву.  Автори пропонують вчителю інструменти для виявлення динаміки булінгу в класі. Як проводити бесіди із жертвами та агресорами, як побудувати атмосферу  довіри й безпеки, як співпрацювати  з батьками…

9.      Емоційні розлади. Посібник для вчителів середньої школи

У цьому посібнику йдеться про тривожність, депресивні прояви, емоційну нестабільність у підлітків. Видання допоможе вчителям вчасно розпізнавати ці труднощі та грамотно діяти в подібних ситуаціях. Автори пропонують  стратегії підтримки й профілактики, способи створення «тихих» безпечних зон та наполягають на взаємодії із психологами.

Пам’ятайте! Кожна дитина заслуговує на любов і підтримку попри всі її особливості та навіть вади. Ми впевнені в цьому!  І ці дев’ять книжок — лише початок! ВГ «Кенгуру»  продовжує працювати над перекладом і адаптацією посібників видавництва Erickson для українських читачів, що стануть цінним ресурсом і допомогою у праці педагогів і житті батьків!

Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті та в соціальних мережах, щоб бути в курсі нових надходжень.

До речі, у нашому каталозі вже у вільному доступі інші переклади книжок видавництва «Еріксон»:

«У нас дитина з аутизмом»: практичний посібник для батьків і педагогів. 

«Історії про видатних людей здислексією»:  розповіді про відомих особистостей, які подолали труднощі, пов'язані з дислексією. 

Серії ігор «Мемо» та «Математичне доміно».


 

Чекаємо на ваші відгуки і бажаємо успіху!

З любов’ю ваша КЕНГУРУ!

22 Апреля, 2025

Комментарии (0)

Ваш комментарий будет первым