Інтерв'ю головної редакторки ВГ «Кенгуру» Юлії Єрьоменко та відповідальної редакторки Олена Ольховська до дня мінної безпеки

Інтерв'ю головної редакторки ВГ «Кенгуру» Юлії Єрьоменко та відповідальної редакторки Олена Ольховська до дня мінної безпеки

0 23

Напередодні дня мінної безпеки, який міжнародна спільнота відзначає щорічно 4 квітня, головна редакторка ВГ «Кенгуру» Юлія Єрьоменко та відповідальна редакторка Олена Ольховська дали інтерв’ю представникам преси, яких цікавили питання, що стосуються серії наших видань, присвячених цій темі. Як співавторки  серії книжок про мінну безпеку Ю. Єрьоменко і О. Ольховська відповіли на деякі  запитання і поділилися своїми думками. Бесіда відбувалася у форматі запитання – відповідь. І ми раді поділитися цією інформацією з вами.

Отже, що стало поштовхом для створення цих книжок?

      — Річ у тім, що для України сьогодні ця тема одна з найважливіших! Коли почалося повномасштабне військове вторгнення ворога на територію нашої країни, стало ясно, що вибухонебезпечні предмети стануть загрозою для наших дітей на багато років уперед. Бойові дії велися  і ведуться не тільки в полях і лісах, а й у містах і  селах.  Заміновані території, нерозірвані боєприпаси, пастки окупантів — усе  це наша сьогоднішня реальність.

     Ми не можемо чекати, доки вся країна буде розмінована, але ми можемо навчити дітей правил поведінки вже зараз! Адже знання  може врятувати не одне життя.

     Від самого початку війни ми чуємо трагічні новини.  Діти знаходять небезпечні предмети та сприймають їх за іграшки. Наприклад, у Харківській області  діти постраждали через  міни-«пелюстки». І подібні історії трапляються повсюди. Дехто травмований, дехто загинув…

     Ми вважаємо, що найважливіше навчати правил безпеки і дітлахів, і дорослих. Необхідно поширювати важливу інформацію серед широких верств населення. Саме це врятує життя і здоров’я багатьох людей.

     І ми  зрозуміли: терміново треба готувати матеріали, які допоможуть дітям (і не тільки їм) опанувати правила поведінки в умовах мінної небезпеки.

З якими труднощами було пов’язане створення книжок?

 

     Доволі складно  зробити матеріал цікавим, доступним і корисним водночас. Діти не сприймають сухі інструкції, а тим паче не запам’ятовують їх. Саме тому довелося шукати найбільш ефективних та цікавих способів подачі матеріалу: ми ретельно добирали яскраві малюнки, інтерактивні завдання, вибирали героїв, з якими дитина може себе асоціювати. А це, повірте, було непросто.

 

     Другий важливий аспект, якому ми приділили особливу увагу,  — це відповідальність. Нам не можна було припуститися фактичних помилок. Тому всі матеріали проходили перевірку експертів. Наприклад, ми передавали наші книжки на розгляд спеціалістам ДСНС та представникам гуманітарних організацій, які займаються розмінуванням.

 

Видання серії  виконані в  різних форматах. Чим це викликане?

     Ми хотіли охопити найбільш широку аудиторію, донести інформацію до дорослих і дітей різних вікових груп. Нашим завданням було  не налякати дитину, а дати їй знання і прищепити навички, які стануть їй у пригоді в небезпечній ситуації. Саме тому ми вибрали різні формати: комікси, інфографіку, активіті тощо.

У цій серії:

1 Апреля, 2025

Комментарии (0)

Ваш комментарий будет первым